آنگلا مرکل شخصیت سال ۲۰۱۵ تایم شد

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان از سوی نشریه آمریکایی تایم به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۵ میلادی انتخاب شد.

نشریه تایم روز چهارشنبه ۹ دسامبر (۱۸ آذر) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل توانایی های آنگلا مرکل در مواجه با چالش ها در اروپا وی را به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۵ برگزیده شد.

نانسی گیبس مدیر انتشارات تایم در این بیانیه از واکنش آنگلا مرکل در برابر چالش هایی از جمله بحران مالی یونان، بحران موج ورود پناهندگان به اروپا و تهدیدهای گروه تروریستی تکفیری داعش تقدیر کرد.

گیبس افزود: شاید شما با مرکل موافق بوده یا مخالف باشید اما وی هرگز آسان ترین راه را انتخاب نمی کند، در حالی که بسیاری از رهبران جهان هنگامی که ملت از آنها پیروی نمی کنند در معرض آزمون قرار می گیرند. مرکل بیش از آنچه که سیاستمداران دیگر جسارت آن را داشته باشند از ملتش توقع داشت . او در برابر دیکتاتوری و فرصت طلبی مقاومت کرده و شیوه ای معنوی و اخلاقی را درحکومت کردن برگزید که امروز در جهان نادر است. آنگلا مرکل استحقاق این را داشت تا به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۵ انتخاب شود.

در فهرست تایم نام ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی تکفیری داعش و دونالد ترامپ یکی از نامزدهای حزب جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهروی آمریکا به عنوان شخصیت های منفی و نام جنبش آمریکایی مدافع حقوق سیاهپوستان و حسن روحانی رئیس جمهور ایران به عنوان شخصیت های مثبت وجود داشت اما آنگلا مرکل از همه آنها پیشی گرفت.

POST A COMMENT.