المپیک ریو، رقابت در فاضلاب!

در حالی که کمتر از یک سال به المپیک سال 2016 ریو باقی مانده جنجال ورود فاضلاب شهری به آب محل برگزاری مسابقات شنا و قایقرانی این مسابقات همه را شوکه کرده است.

 ساحل شهر ریو 11 ماه مانده به المپیک

ساحل شهر ریو 11 ماه مانده به المپیک

 

خبرگزاری آسوشیتد پرس در تحقیقات خود به مدارکی دست یافته که نشان میدهد فاضلاب انسانی شهر ریو به محل برگزاری مسابقات شنا و قایقرانی رسوب میکند بر اساس این تحقیق کیفیت آب آزمایش شده در محل برگزاری مسابقات بسیار پایین و ویروس هایی با سطح خطر بالا و بیماری های تب و اسهال و استفراغ خونی در این آب ها وجود دارد. همچنین این مطالعات  رسوب باکتری های محلول در فاضلاب انسانی در این آب ها نشان میدهد.

ساحل شهر ریو 11 ماه مانده به المپیک

ساحل شهر ریو 11 ماه مانده به المپیک

مسئولان برگزاری المپیک 2016 ریو با قاطعیت تمام این موارد را تکذیب کرده اند، مدیر پزشکی کمیته المپیک برزیل این خبر را بی پایه و اساس دانست و گفته که تمام مسیر مسابقات در ریو کاملا امن خواهد بود.

اگر خبر رسوب فاضلاب در آب مسابقات شنا و قایقرانی درست باشد ومسئولان شهر ریو فکری برای این معضل نکنند احتمالا رویای المپیک ریو به کابوسی برای جهانیان تبدیل خواهد شد.

نظر شما درباره المپیک ریو چیه؟ خوشحال میشیم نظرتونو رو به ما هم بگید.

نظرات وب سایت

  1. مهدی نوروزی
    پاسخ دادن

    باسلام خدمت شمابزرگوار
    به نظرمن المپیک ریو بهترین درتاریخ وورزش های المپیک خواهدشد وبرزیل و ورزش برزیل ازاین آزمون سربلندبیرون خواهدآمد.لطفاازجوسازی وانتشارمطالب خلاف واقع بپرهیزید.باتشکرازشما بزرگواران وسایت پربار و وزین کافی لینک

ارسال پیام