هواوی تا پنج سال آینده با پشت سر گذاشتن اپل و سامسونگ برترین سازنده اسمارت‌فون می‌شود!

ظاهرا هواوی در بخش تلفن‌همراه فکرهای بزرگی در سر می‌پروراند، به گفته ریچارد یو مدیر عامل هواوی این کمپانی تا دو یا سه سال آینده فاصله خود را تا اپل کاهش داده و تبدیل به دومین تولید کننده برتر اسمارت‌فون می‌شود، هدف بعدی این کمپانی پشت سر گذاشتن نخستین تولید کننده اسمارت‌فون دنیا یعنی سامسونگ است.

هواوی هم اکنون جایگاه سومین تولید کننده بزرگ تلفن‌همراه را در اختیار دارد و در نظر دارد سال ۲۰۱۶ رشدی ۳۰ درصدی را در فروش به نسبت سال ۲۰۱۵ داشته باشد که البته با توجه به رشد مثبت این کمپانی در سال‌های گذشته، چندان دور از دسترس نیست. ریچارد یو حضور در بازار آمریکا آن‌هم پس از انتشار موفق نکسوس ۶P را یکی از عوامل موفقیت بیشتر هواوی در سال‌های آینده می‌داند.

هواوی در سال ۲۰۱۵ موفق به فروش بیش از ۱۰۴ میلیون اسمارت‌فون شد که حاکی از ۵۳ درصد رشد نسبت به ۶۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۴ است. اپل در سال ۲۰۱۵ توانست ۲۲۵٫۹ میلیون دستگاه را به فروش برساند و سامسونگ با فروش بیش از ۳۲۰ میلیون اسمارت‌فون خود را در صدر مارکت اسمارت‌فون قرار داده است. سهم فروش کلی این سه کمپانی در بازار تلفن‌همراه برای هواوی رقم ۷٫۳ درصد، اپل ۱۵٫۹ درصد و سامسونگ ۲۲٫۵ درصد بوده است.

به نظر شما هواوی می‌تواند تا پنج سال آینده اپل و سامسونگ را شکست دهد و رتبه اول فروش اسمارت‌فون را در اختیار بگیرد؟

ارسال پیام